Jak kupić dobrą wkrętarkę? Dowiedz się, na jakie parametry zwrócić uwagę!
- 1230 Views
- Adam Koziej
- 19 sierpnia 2020
- Budownictwo
Sezon letni w pełni rozpoczęty – a tym samym sezon remontowy. Warto zastanowić się jak wybrać sprzęt, który musi być w każdym domu prawdziwego majsterkowicza. Z pomocą przychodzi nam ranking wkrętarek!
To uniwersalne narzędzie doskonale sprawdzi się, gdy planujemy poważną rewitalizację, drobne naprawy lub jest niezbędne w codziennej pracy. I tutaj warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jeśli sprzęt będzie w ciągłej eksploatacji, warto zapoznać się z asortymentem o większej mocy oraz wytrzymałości, ale również i cenie.
Sporadyczne użytkowanie pozwala nam na wybór korzystniejszy cenowo, łatwiejszy w obsłudze i bardziej uniwersalny. To, jaka wkrętarka jest dla nas odpowiednia, zależy właśnie od celu jej użytkowania.
Siła czy wolność
Kolejny, bardzo istotny, aspekt wymarzonego zakupu wiąże się z odpowiedzią na pytanie, co jest dla nas ważne? Z jednej strony bowiem możemy zdecydować się na całkowitą mobilność oferowanego sprzętu, a to za sprawą akumulatora. Jest to bardzo wygodne dla wszystkich użytkowników, którzy swoje prace prowadzą na zewnątrz lub w miejscach trudno dostępnych. Krótko mówiąc, wszędzie tam, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest bardzo ograniczona lub wręcz niemożliwa. Osoby, które zdecydują się na zakup tej wersji sprzętu, mają do wyboru wiele wariantów samego zasilania, na przykład litowo-jonowe, a także różną długość pracy i ładowania.
Takie rozwiązanie ma również swoje wady jak choćby określony czas działania akumulatorów, a tym samym konieczność ich ładowania lub nawet wymiany. Dlatego właśnie istnieje inna opcja, którą jest sprzęt o stałym zasilaniu. Jest to najlepsza wkrętarka dla osób, które nieograniczone ruchy i swobodę poświęcają na rzecz większej mocy oraz stabilnego zasilania. Entuzjaści tej możliwości cechują się częstym użytkowaniem sprzętu, raczej do celów profesjonalnych i w warunkach zamkniętych, gdzie nie ma obawy o utracie źródła zasilania.
Moc a napięcie
W tym segmencie, kolejny już raz, musimy zastanowić się nad tym, jak chcemy użytkować przyszły zakup. Jeśli mamy wiedzę na temat tego, jakie materiały będą przedmiotem pracy wkrętarki, dopasujmy do nich odpowiedni sprzęt. W ten sposób im twardszy i bardziej wymagający jest materiał, tym bardziej pożądana jest większa moc urządzenia. To z kolei przekłada się na ogólne parametry wkrętarki, takie jak na przykład wymiary, waga, pobór energii, żywotność, cena.
Warto pamiętać o tym, że kluczowym parametrem jest tutaj odpowiednie napięcie samego urządzenia, a do wyboru jest kilka opcji. Napięcia, które sięgają do 18 V, są wykorzystywane najczęściej u podmiotów o profesjonalnym charakterze, takim jak zakłady budowlane, remontowe lub stolarskie.
Urządzenia posiadające napięcie w zakresie od 10 do 14 V są łącznikiem pomiędzy użytkownikami korzystającymi ze wkrętarek w domowym zaciszu a tymi, którzy mają cele zarobkowe. Tutaj też funkcjonalność sprzętu jest znacznie bardziej różnorodna.
Napięcie do 10 V to przeważnie napięcie wystarczające domowym majsterkowiczom i osobom wykonującym niewielkie remonty. Jak widać, temat zakupu naszego wymarzonego sprzętu jest dosyć rozległy i naprawdę warto się nad nim zastanowić, a z pomocą przychodzi ranking wkrętarek.
Szukasz dobrej wkrętarki? Sprawdź ranking wkrętarek na najlepszy-ranking.pl: https://najlepszy-ranking.pl/wkretarki/